zdjęcia nagłówek

DSC00530 DSC00529 DSC00533 DSC00535 DSC00532 DSC00540 DSC00531

 

  Parafia Miłosierdzia Bożego w Krakowie

       Akcja Katolicka nr 1 Archidiecezji Krakowskiej

 

 004 005

 

Mili Goście ...

     Miło jest nam gościć wszystkich odwiedzających naszą stronę internetową. Opisujemy i ilustrujemy w niej wszystkie ważne informacje i wydarzenia. Dotyczyto stałych informacji, zdarzeń, które już były, aktualnych wydarzeń oraz informacje o zdarzeniach mających nastąpić. Zawarte tutaj informacje stają się swoistym dziennikiem życia naszej parafii. Witryna jest ciągle rozbudowywana, mamy nadzieję, że każdy znajdzie tutajinteresujące go pozycje. Mile widziane będą sugestie dotyczące naszych publikacji, jak również czekać będziemy na przesłanie nam propozycji artykułów, czy zdjęć.

     Zapraszamy do wnikliwego czytania naszej witryny.

 

DSC00535 007 kosciol n

 

O parafii ...       

     Parafia nasza położona jest w północno-wschodniej części Krakowa, dawniejszadzielnica - Nowa Huta, obecnie - Dzielnica XVII miasta Krakowa. Zajmuje terenpołożony na osiedlach: Na Wzgórzach - geog. Wzgórza Krzesławickie, Na Stoku, Grębałów, Krzesławice (częściowo). Według podziału terytorialnego Archidiecezji  Krakowskiej należymy do dekanatu - Bieńczyce.

     Nasz kościół położony jest na zboczu wzgórza przy ulicy Kocmyrzowskiej,os. Na Wzgórzach 1a.Na terenie parafii znajduje się duży cmentarz komunalny. Odpust w naszym kościele jest w drugą niedzielę wielkanocną - Niedzielę Miłosierdzia Bożego oraz w sobotę po oktawie Bożego Ciała - Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

    Parafia liczy około 15 000 osób.

Cytat na dziś:
Moje serce obawia się cierpień.
Powiedz mu, że strach przed cierpieniem
jest straszniejszy niż samo cierpienie.
I że żadne serce nie cierpiało nigdy,  gdy sięgało po swoje marzenia,
bo każda chwila poszukiwań
jest chwilą spotkania z Bogiem i z Wiecznością."
- Paulo Coelho
 

 


 2 


 

18 sierpnia 2019 r. C.

 

 

XX Niedziela Zwykła

 

 

 

4

 

 

 

Chrześcijaństwo jest dla nas wielką szansą, ale także niezwykle odpowiedzialnym zadaniem. To ewangeliczny program na życie, którego cel wyznaczył Bóg, a środki do niego prowadzące dobieramy dzięki wolności i rozumowi oświecanemu przez Ducha Świętego. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie, mówi Chrystus do uczniów.

Dar życia, otrzymane talenty, a przede wszystkim ofiara Odkupiciela są dla nas wezwaniem do służby. One podnoszą nasze człowieczeństwo i potwierdzają naszą godność dzieci Bożych.       

 

 

 

 3

      
 

 

 Aktualności  >>>  czytaj
 
 Liturgia Mszy św.  >>>  czytaj
 
Ogłoszenia duszpasterskie   >>>  czytaj
 
 

 
 10

 

 

 
  Komentarz do Ewangelii

 

 

 
 
 
 odwiedź stronę:   grebalow-krakow.pl