Odwiedziło stronę

trwa inicjalizacja, prosze czekac...darmowe próbki

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Parafia Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Akcja Katolicka nr 1 Archidiecezji Krakowskiej

dsc533 004 005

Mili Goście ...

Miło jest nam gościć wszystkich odwiedzających naszą stronę internetową. Opisujemy i ilustrujemy w niej wszystkie ważne informacje i wydarzenia. Dotyczyto stałych informacji, zdarzeń, które już były, aktualnych wydarzeń oraz informacje o zdarzeniach mających nastąpić. Zawarte tutaj informacje stają się swoistym dziennikiem życia naszej parafii. Witryna jest ciągle rozbudowywana, mamy nadzieję, że każdy znajdzie tutajinteresujące go pozycje. Mile widziane będą sugestie dotyczące naszych publikacji, jak również czekać będziemy na przesłanie nam propozycji artykułów, czy zdjęć.

Zapraszamy do wnikliwego czytania naszej witryny.

k-5 007 k-noc

O parafii

Parafia nasza położona jest w północno-wschodniej części Krakowa, dawniejszadzielnica - Nowa Huta, obecnie - Dzielnica XVII miasta Krakowa. Zajmuje terenpołożony na osiedlach: Na Wzgórzach - geog. Wzgórza Krzesławickie, Na Stoku, Grębałów, Krzesławice (częściowo). Według podziału terytorialnego Archidiecezji  Krakowskiej należymy do dekanatu - Bieńczyce. Nasz kościół położony jest na zboczu wzgórza przy ulicy Kocmyrzowskiej,os. Na Wzgórzach 1a.Na terenie parafii znajduje się duży cmentarz komunalny. Odpust w naszym kościele jest w drugą niedzielę wielkanocną - Niedzielę Miłosierdzia Bożego oraz w sobotę po oktawie Bożego Ciała - Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Parafia liczy około 15 000 osób.

19 luty 2017 r.

VII Niedziela Zwykła

na 19 lutego 2017 r.

Aktualności  >>> czytaj

Liturgia Mszy św.  >>>  czytaj

Ogłoszenia duszpasterskie  >>>  czytaj

Wspominamy Światowe Dni Młodzieży w naszej parafii.

Podsumowują ważne wydarzenia w ubiegłym roku w Kościele, w Kościele krakowskim, a szczególnie w naszej parafii trudno nie zatrzymać się na okresie czasu związanym ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Oprócz ważnych i szeroko relacjonowanych wydarzeń miały miejsce wydarzenia, spotkania, itp. mniej znane. Do takich z pewnością zalicza się goszczenie w naszych domach, szkołach i publicznych placówkach wielu pielgrzymów.

Z tej okazji odbywały się różne spotkania i imprezy. Jednak szczególnym elementem tych wydarzeń było goszczenie pielgrzymów w naszych domach. Zostały zawarte nowe znajomości, poznawano wzajemnie elementy narodowej kultury, zwyczaje regionalne, itp.

Często wydarzenia te były rejestrowane przez nas fotograficznie lub na krótkich filmach. Akcja Katolicka naszej parafii z księdzem Proboszczem postanowili stworzyć galerię zdjęć i filmów przypominających tamte chwile na stronie internetowej, a być może również w postaci wystawy zdjęć na planszach.

Poprzez witrynę internetową będą one szeroko rozpowszechniane, będą ją mogli zobaczyć nasi parafianie, ale również inni z całej Polski i całego świata. Utrzymując kontakt z niektórymi pielgrzymami wiemy, że proszą i oczekują oni na taki gest z naszej strony.

Chcąc zrealizować to zadanie prosimy naszych parafian o przesłanie nam wspominanych zdjęć i filmów na nasz adres internetowy:

i ewentualnie do tego krótki opis: kto jest na zdjęciu?, gdzie wykonano zdjęcie?, przez kogo? oraz inne ciekawe informacje o gościach i samych spotkaniach. Oczywiście jeżeli ktoś nie chce ujawniać takich informacji, to prosimy o przesłanie nam samych zdjęć. Można również przekazać nam te materiały na dowolnych elektronicznych nośnikach informacji, składając je w zakrystii lub kancelarii z podaniem adresu zwrotnego.

Prosimy jeszcze raz o zaangażowanie się parafian w realizację tego projektu. Już dzisiaj składamy „Bóg zapłać” za pomoc.

ks. proboszcz Jan Abrahamowicz

Władysław Wyka - prezes PO Akcji Katolickiej

Komentarz do czytań na niedzielę

"Daję Słowo"